Проект

Huayi Lighting има огромно искуство во различни проекти за LED осветлување, вклучувајќи комерцијални, индустриски, хотели, аеродроми, трговски центар, резиденција, канцеларија итн.

Имаме силна Р&Г и производствен капацитет со професионален тим за имплементација на проекти. Зборувајќи за обезбедување производи со висок квалитет, Huayi Lighting може да создаде првокласни решенија за LED осветлување според карактеристиките на вашиот проект. Huayi Lighting не само што е посветена да им обезбеди на корисниците професионални решенија за едношалтерски LED осветлување, туку исто така ја истражува врската помеѓу светлината и просторот за да развие модерни и класични производи кои ќе одговараат на луѓето.'потребите за осветлување во различни сценарија. Како што се LED светлосни ленти, LED светла за соба, LED светилки за таван, итн.

Universal Studios Пекинг
Universal Studios Пекинг
HUAYI го презеде производството и снабдувањето со тематско осветлување за Jurassic World и Minion Park во Тематскиот парк во Пекинг Universal Studios.
Самитот на Г20 2016 година Главно место на одржување, Меѓународен изложбен центар
Самитот на Г20 2016 година Главно место на одржување, Меѓународен изложбен центар
Меѓународниот изложбен центар Хангжу зафаќа 190.000 квадратни метри со пет ката на приземје и два ката под земја. Се состои од 61 конференциска сала и 90.000 квадратни метри изложбени површини. Huayi е одговорен за осветлувањето на фасадите, комерцијалното осветлување на просторијата за соопштенија за печатот и главната сала за состаноци.
Рекреативна област Шаоксинг Синкаихе
Рекреативна област Шаоксинг Синкаихе
Рекреативната област Синкаихе зафаќа површина од 192.000 квадратни метри и е важна еколошка врска во округот Шаоксинг Кечиао.
Оман-Хормуз Гранд Хотел
Оман-Хормуз Гранд Хотел
Хормуз Гранд Хотел е луксузен хотел во Мускат Оман, Хуаји го снабдуваше целото украсно осветлување и лед осветлување и за собите за гости и за јавната површина.
Хотел Малдиви-Сент Реџис
Хотел Малдиви-Сент Реџис
Хотел St Regis, навистина уникатен. Со одлична географска локација, Малдивите стануваат едно од најатрактивните места во светот за туризам. Овие луксузни кабини се наоѓаат на приватни островски атоли на Малдиви, привлекуваат гости да дојдат и да ги истражуваат природните чуда и различните стилови на морските организми.
Хотел Дубаи-Кемпински
Хотел Дубаи-Кемпински
Кемпински Хотел Дубаи, трговскиот центар за интерконекција на Emiras, хотелските соби со луксузна декорација се опремени со мермерна бања, LCD телевизор со голем екран и трпезарија. Некои соби имаат поглед на скијачкото село Дубаи.
Хотел Индија-Ле Меридиен
Хотел Индија-Ле Меридиен
Хотелот Le Méridien го изложува љубопитниот и креативен патник на најнеочекуваните и најпривлечните искуства што една дестинација може да ги понуди. Вкоренет во златното доба на патувањето, Ле Меридиен останува собиралиште на луѓе кои уживаат во откривањето на дестинации ширум светот. Најдобрите луксузни брендови во светот со уште подобри награди.
Бангладеш - Четири точки од Шератон Дака
Бангладеш - Четири точки од Шератон Дака
Four Points by Sheration Dhaka, Gulshan нуди удобна пристапност во оваа комерцијална и станбена област. Канцелариите, продавниците за малопродажба и рестораните се на само неколку чекори од хотелот, а дипломатската зона е домаќин на амбасади и високи провизии. Хотелот се состои од 149 стилски соби за гости и апартмани со сите удобности на домот, сместени на 12-ти кат и погоре, обезбедувајќи панорамски поглед на градот. Покрај тоа, оваа модерна зграда на кула е пример за луксуз со голем број на објекти. Фитнес центарот има паметна опрема и професионален инструктор. Восхитувајте се на неверојатните панорами на хоризонтот од бесконечниот базен на Sky Deck на покривот.
Казахстан-Хилтон хотел
Казахстан-Хилтон хотел
Хилтон Астана, најсовремен хотел во рамките на футуристичкиот изложбен комплекс EXPO-2017. Уживајте во високо ниво на услуга додека сте тука, како и внимателни удобности како велнес спа, бар на покривот, фитнес центар, внатрешен базен, Executive Lounge и широки конференциски капацитети. Тој е во близина на центарот на градот, корпоративните канцеларии, одделенијата и агенциите на Владата на Казахстан и меѓународниот аеродром во Астана.
Дубаи-ЏВ Мериот
Дубаи-ЏВ Мериот
Marriott international е успешен бренд поврзан со хотелски менаџмент кој управува со 2.600 хотели низ целиот свет. Сепак, само 29 од нив се управувани директно под JW, што го изедначува најлуксузниот хотелски бренд. Huayi Lighting Group се гордее што се претставува дека сме привилегирани да учествуваме во проект од најлуксузниот врвен ранг.
Индија-Феникс пазар Сити
Индија-Феникс пазар Сити
High Street Phoenix, порано познат како Phoenix Mills, е еден од најголемите трговски центри во Индија, лоциран во Lower Parel, Мумбаи. Неговата бруто површина е 3.300.000 квадратни метри. Покрај трговскиот центар, комплексот е домаќин на хотел со пет ѕвезди, мултиплекс, комерцијален простор и станбена кула.
Хотел Шри Ланка-Мериот
Хотел Шри Ланка-Мериот
Како значајна зграда на заливот Велигама во Шри Ланка, многу е важно да се обезбеди совршен ефект на осветлување. Huayi ги обезбеди сите решенија и производи за осветлување, вклучително и LED осветлување и декоративно осветлување и за внатрешни и за надворешни работи.
Изберете друг јазик
Тековен јазик:Македонски

Испратете го вашето барање