Професионално решение за LED осветлување - HUAYI осветлување
Јазик

Се појави на саемот за стоки во Малезија, Кантонскиот саем Cloud Expo 2022丨Huayi продолжува да стимулира нов раст во надворешната трговија!

2022/11/19
Испратете го вашето барање

   Врз основа на иницијативата „Појас и пат“ за истражување на меѓународниот пазар, собирање сила за измазнување на двојниот циклус, отворање нова ситуација во развојот на надворешната трговија, Huayi Lighting оди во странство преку повеќе канали, продолжува да го продлабочува распоредот во странство, активно учествува во изградбата на меѓународни проекти и удвојувањето на онлајн и офлајн изложбите за да им обезбеди на глобалните клиенти решенија за осветлување, продолжуваат да создаваат нова вредност!

   Од 2-ри до 4-ти ноември, успешно се одржа четвртиот саем на стоки во Гуангдонг (Малезија) 2022 година. По учеството на онлајн кантонскиот саем во пролет и есен, Huayi Lighting ја искористи победата и ја лансираше својата прва офлајн изложба во странство во 2022 година, носејќи оригинални и најпродавани производи за осветлување и решенија во Светскиот трговски центар во Куала Лумпур и копајќи во првата година од Азиско-пацифичкиот RCEP договор „“ Нови деловни можности долж Појасот и патот.

    Со цел прецизно да се задоволат потребите на малезиските клиенти и да се истражат потребите на целиот пазар во Југоисточна Азија, деловниот тим на Huayi International Business Department ќе спроведе истражување на пазарот и покани за клиенти по слетувањето во Куала Лумпур и ќе ги посети локалните трговци со осветлување за целосно употреба на канали, проширете го влијанието и добивајте нарачки.

    На првиот ден од отворањето, штандот на Huayi Lighting пречека голем број нови и стари клиенти да се „чекираат“ и да преговараат за наддавање на проекти за осветлување во Малезија и околните области, централизирана набавка на осветлување за недвижнини и увоз на осветлување и бизнис за малопродажба. Континуираниот развој на урбанизацијата во Малезија донесе огромни потенцијални деловни можности на Хуа Ји.

    Huayi Lighting ги истакна надворешните светилки за тревник и внатрешните рефлектори обезбедени за проектот за осветлување на Пекинг Universal Studios и проектот за Самит за соработка во Шангај во Узбекистан 2022 година и донесе ексклузивни решенија за осветлување за различни инженерски полиња за прецизно достигнување на потребите на локалниот пазар.


    Од влијанието на глобалната епидемија, Huayi активно го прошири својот онлајн меѓународен бизнис, формираше мешан режим на изложба на „офлајн изложба + онлајн изложба на облак“ и успешно го стабилизираше основниот пазар на надворешната трговија. Меѓу нив, како стар пријател кој многу години учествувал на саемот во Кантон, Хуаји исто така многу се потпира на „Саемот на кантонот“ како и секогаш, особено на новата точка на раст што ја донесе онлајн надградбата на изложбата.

    Во април и октомври оваа година, Huayi Lighting сукцесивно учествуваше на двата „Cloud Canton Fair“, фокусирајќи се на Прецизната стратегија на „Lighting+Solution“, комбинирана со различни канали како што се специјален пренос во живо, VR изложбена сала, официјална веб-страница за видео во странство и EDM маркетинг на социјалните медиуми, ќе го прошири кругот на пријатели на RCEP и „Belt and Road“ притоа стабилизирајќи го основен пазар на надворешна трговија.

    Со помош на „Cloud Canton Exchange“, Huayi Lighting продолжува да ја подобрува професионалната конфигурација на тимот за емитување во живо на странски јазици, зоната со полно работно време, мултиформа, повеќедимензионален приказ на странски ексклузивни производи, иновативни решенија и нови планови за услуги како што се како складишта во странство и прекугранична посветена логистика , Привлече постојан прилив на прашања од глобалните клиенти.

    Со помош на важни платформи за надворешна трговија, како што се Малезискиот стоковен саем и онлајн кантонскиот саем, Huayi Lighting целосно ќе ги искористи предностите на целосниот индустриски синџир ресурси во областа на Големиот залив, ќе ги искористи дивидендите од политиката RCEP и користете различни форми како агенција за бренд, извоз на производи и инженерска соработка за да позајмите потенцијал за интегрирање во конструкцијата „Појас и пат“, продолжете да го ширите пазарот на осветлување во странство и да започнете со брендот Huayi и Made in China!

Изберете друг јазик
Тековен јазик:Македонски

Испратете го вашето барање