Kupa e Botës Katar 2022, Ndriçimi Huayi shkëlqen brenda dhe jashtë stadiumit!

Nëntor 19, 2022
Dërgoni kërkesën tuaj

Nga 21 Nëntori deri më 18 Dhjetor nisi Kupa e Botës në Katar. Jashtë stadiumit shkëlqeu edhe Huayi Lighting!


Si vendi i parë i Lindjes së Mesme që priti Kupën e Botës në histori, Katari investoi shumë në ndërtimin e "Kupës së Botës më ekstravagante" në histori. Investimi total në infrastrukturën kombëtare tejkaloi 300 miliardë dollarë amerikanë. Një numër i madh kompanish në këtë fushë zgjedhin të blejnë në Kinë, duke shkaktuar një rritje të Kupës së Botës "Made in China" që shkon jashtë shtetit.

Katari është një nga vendet e para që ka nënshkruar një memorandum bashkëpunimi me Kinën për ndërtimin e përbashkët të "Belt and Road", dhe është gjithashtu një treg i rëndësishëm strategjik për Huayi Lighting për të zbatuar markën e saj jashtë shtetit.


Përballë kërkesës së madhe të vendit për ndërtimin e infrastrukturës, Huayi ka vazhduar të kultivojë tregun e Lindjes së Mesme vitet e fundit dhe ka fituar shumë oferta për projekte. Ajo ka ofruar projekte tregtare dhe infrastrukturë urbane për hotele dhe resorte me katër yje, parqe industriale të teknologjisë së lartë dhe parqe logjistike të gjelbra në Katar. Jepni zgjidhje ndriçimi për të mirëpritur Kupën e Botës së bashku.

Kupa e Botës 2022 do të mbahet në shtatë qytete duke përfshirë Doha, Katar dhe Lusail, ku ndodhet vendi kryesor i Kupës së Botës. Sipas vlerësimeve zyrtare, 1.2 milion deri në 1.7 milion turistë nga e gjithë bota do të dynden në Katar gjatë konkursit.

Resorti Pearl Island FLORESTA GARDENS, Shell Tower, Doha Vip Hotel, dhe hoteli dhe apartamenti Waterfront, të cilat Huayi ofron zgjidhjen e përgjithshme të ndriçimit, të gjitha janë përfunduar dhe hapur dhe do të plotësojnë nevojat e miliona turistëve dhe tifozëve nga Kupa e Botës. dhe krijoni një mjedis të rehatshëm. Shijoni udhëtimin e Kupës së Botës, aktualisht mbi 90,000 hotele në të gjithë vendin kanë pranuar rezervime.

FLORESTA GARDENS


Ishulli Katar Pearl mbulon një sipërfaqe prej afro 4 milionë metra katrorë. Ai përbëhet nga zona të mëdha banimi luksoze, grupe hotelesh me famë botërore dhe hapësira komerciale luksoze. Ai mund të strehojë 15 milionë turistë çdo vit. Huayi dekoron me ndriçim të personalizuar të nivelit të lartë dhe pajisje ndriçimi komercial, dhe më në fund paraqet një dizajn ndriçimi dhe ndriçimi që përputhet me estetikën lokale, është elegant, luksoz dhe plot karakteristika kulturore.


Kulla e guaskës


Shell Tower, i përbërë nga një ndërtesë hoteli 22-katëshe dhe një qendër tregtare, ka gjithsej 244 dhoma dhe suita. Huayi ofron llambadarë gjigantë dhe pajisje ndriçimi komerciale me karakteristika të Lindjes së Mesme për dhomat e tij të miqve dhe zonat publike, duke krijuar një përvojë të rehatshme check-in dhe blerjeje për fansat.


Hotel dhe apartament buzë detit


Hotel VIP


Përveç kësaj, modernizimi dhe përmirësimi urban është gjithashtu një detyrë e rëndësishme për Katarin që të shpenzojë shumë para në përgatitjen për Kupën e Botës. Nën gravitetin strategjik të "Rripit dhe Rrugës", monumente të ndryshme tregtare, industriale dhe teknologjike në zhvillim kanë dalë njëra pas tjetrës.


Midis tyre, parku logjistik GWC Al Wukair që mbulon një sipërfaqe prej 1.5 milionë metrash katrorë dhe kompleksi ikonik i qytetit të energjisë ECQ në Lusail New City ofruan gjithashtu zgjidhje të përgjithshme ndriçimi nga Huayi për të ndihmuar modernizimin dhe përmirësimin urban të Katarit. Dhe më shumë projekte komerciale dhe industriale po vazhdojnë të zbarkojnë, forca e Huayi shkëlqen në qytetin e ri të Katarit.

Parku i Logjistikës GWC


ECQ Energy City

Zgjidhni një gjuhë tjetër
Gjuha aktuale:Shqip

Dërgoni kërkesën tuaj